Alta-Aurelia High School announces honor roll

Friday, February 9, 2018

Straight A Honor Roll

Freshman: Matthew Cummins, Trey Engelmann, Kelly Jensen, Elizabeth Kaskey, Jessica Larson, Teagan Meyer, Cade Rohwer and Alaina Westphal.

Sophmores: Alexa Fredericksen, Kirah Kolpin, Chloe Kruger, Abigail Latta, Jimena Mendoza, Sarah Sundene and Morgan Wilson.

Juniors: Carly Drenth, Colton Henkel, Annika Patton and Brittany Turnquist.

Seniors: Mary Lockin, Jacob Hull, Tristan Jensen, Erin Lockin, Grace Meier, Lauren Rohwer and Alicia Turnquist.

A Honor Roll

Freshman: Tate Brechwald, Faith Buss, Cassidy Corbin, Alex DeRoos, Kalie Gaes, Elizabeth Gustafson, Sierra Hill, Mallorie Jacobson, Amber Jensen, Ryan Jensen, Keinna King, Abigail Marcos, Gabriel McSparran, Kain Nelson, Cassidy Parks, Levi Sleezer, Makayli Snyder, Liliana Solis and Abbie Watts.

Sophmores: Grace Arnts, Brian Banwell, Matthew Edwards, Aidan Freese, Robbie Hach lIl, Josie Hansen, Josie Henrichs, Halle Hilsabeck, Schade Larson, Jair Lopez, Hannah Loring, Logan McCoy, Lucas McKenzie, Abigail Mitchell, Josh Parks, Shaeanna Pratt, Jcrstus Reichert, Brooklyn Ridgway, Michael Ryherd, Caden Shea, Diogo Sliefert, Sydney Stanton, Shelby Struthers and Katlin Wipperling.

Juniors: Brenden Barrera, Cole Brake, Chandler Damewood, Conrad Falck, Phoebe Feis, Jessica Flaherty, Tyler Hanks, Eli Kolpin, Abby Kraemer, Michael Kueny, Keaton Mork, Mason Peterson, Trevor Robbins, Aric Stephan, Jamein Wiederholt, Caitlynn Williams, Dalton Woosley and Sam Zimmerman.

Seniors: Emma Buss, Clara Candelario, Hope DeRoos, Tyler Gaes, Jasmine Garcia, Irasemma Gonzalez, Vanessa Gonzalez, Cody Goodwin, Cory Goodwin, Brieann Haberl, Jaden Henrichs, Elizabeth Hill, Barritt Kolpin, Carson Kruger, Mallorie Lane, Grace Newell, Peyton Robbins, Kaleb Sleezer, Alex Snyder, Laney Stanton, Wyatt Tuttle, Kyran Wagner and Thomas Walter.

B Honor Roll

Freshman: Collin Aronson, Brian Chase, Emma Crum, Ellie DePuma, Emily Drzycimski, Sheridan Fast, Alisia Foust, Cinthia Garcia, Trevor Hanks, Brandon Mier, Keelin Paltz, Oliver Peterson and Marcos Uribe.

Sophmores: Matthew Arnts, Matilde Candelario, Maxwell Glienke, Anthony Krier, Daniel Langner, Jordan Miller, Chase Ridgway, Nathan Weflen and Michael Weiland.

Juniors: Clarice Brechwald, Peter Carlson, Angel Catarina, Brett Donis, Nicholas Gaes, Zach Issa, Nicole Jensen, Rowan Kolpin, Emma Mills, Cali Mongan, Emily Morse, Karen Pantoja, Christian Peterson, Henry Peterson, Juan Rodriguez, Deanna Schaffer, Zack Sutton, Cade Weiland, Justice Wolff and Chloe Wood.

Seniors: Grace DePuma, Jordan Gano, Tayler Gano, Collin Johnson, Thomas Kueny, Jared Laguna, Ana Padilla, Lily Peterson, Paulo (Ricky) Pizano, Kylie Siebrecht and Noah Sundene.