[Masthead] Fair ~ 65°F  
High: 81°F ~ Low: 65°F
Thursday, July 24, 2014

A-A first quarter honor rolls announced

Friday, December 28, 2012

Middle School

Sixth grade - Cole Brake, Clarice Brechwald, Peter Carlson, Carly Drenth, Phoebe Feis, Jessica Flaherty, Tyler Hanks, Colton Henkel, Nicole Jensen, Alexus Jones, Eli Kolpin, Rowan Kolpin, Abby Kraemer, Michael Kueny, Cali Mongan, Keaton Mork, Emily Morse, Annika Patton, Henry Peterson, Mason Peterson, Cobe Siebrecht, Josie Tarin, Brittany Turnquist, Susy Wall, Jamein Wiederholt, Justice Wolff

Seventh grade - Mary Barnes, Emma Buss, Clara Candelario, Grace DePuma, Hope DeRoos, Tyler Gaes, Jasmine Garcia, Vanessa Gonzalez, Cody Goodwin, Cory Goodwin, Eli Handy, Victoria Held, Jaden Henrichs, Elizabeth Hill, Abigail Hogge, Jacob Hull, Tristan Jansen, Collin Johnson, Barritt Kolpin, Carson Kruger, Thomas Kueny, Erin Lockin, Grace Meier, Grace Newell, Patti Padilla, Samantha Paltz, Lily Peterson, Ricky Pizano, Caleb Renteria, Lauren Rohwer, Justine Ryherd, Cooper Siebrecht, Kylie Siebrecht, Alex Snyder, Taylor Soule, Laney Stanton, Noah Sundene, Alicia Turnquist, Wyatt Tuttle, Esthela Villarreal, Abigail Wells, Phoebe Yanga

Eighth grade - Emily Beukelman, Cassidy Boom, Emiline Carr, Natalia Carr, Haven Chase, Cole Drenth, Lauren Falck, Spenser Fast, Nathaniel Harmes, Sidney Hilsabeck, Jason Hinkeldey, Morgan Jacobson, Emma Kaskey, Kirk Langner, Camryn Mork, Parker Nelson, James Owens, Levi Owens, Cynthia Placido, Ryan Radke, Alex Sangwin, Skylar Solko, Jayd Soule, Johnathon Tuttle, Jared Weiland, Jordan Wendel, Hanna Westphal

High school

Straight A:

Freshmen: Jack Glienke, Reghan Harms, Jacob Husman, Tiernan Kolpin, Joseph Kueny, Bryce Radke, Katelyn Van Berkum,

Sophomores: Kirk Carlson, Katelynn DeRoos, Brandon Glienke, Brielle Kolpin, Erica Lockin, Mark Schmidt, Zachary Sliefert, Grace Weiland

Juniors: Molly McDaniel, Tayler Rohwer, Paige Sivinski, Mikayla Tuttle

Seniors: Tyler Larson, Alejandra Mendoza, Joseph Napierala, Ange Rehnstrom, Kelsi Snyder, Katie Turnquist, Gracie Winterhof

A Honor Roll:

Freshmen: Jacee Ahnemann, Abigail Anderson, Micah Barnes, Chase Damewood, Madison Duhn, Joel Espinoza, Madison Hach, Britney Hase, Abigail Hill, Isabel Hinkeldey, Benjamin Kearney, Luisa Mendoz, Ryan Meyer, Lexie Patton, Danielle Peterson, Katherine Post, Peyton Price, Tyler Robbins, Jessica Rodriguez, Alex Speers, Tatum Twiss, Conner Weiland

Sophomores: Chloey Arispe, Sean Berg, Tiffany Bonnesen, Trenton Delp, Jason Flaherty, Ross Friedrich, Riley Fritz, Andrea Heschke, Alex Larson, Zachary Lukkes, Connor Napierala, Trevor Sangwin, Jenna Snyder, Matthew Swanson, Michael Swanson, Samuel Williams

Juniors: Mariah Allen, Rachael Arnts, Joshua Baxter, Kaitlin Brake, Elizabeth Carlson, Chayce Glienke, Alexandria Held, Christena Heschke, Olivia Heschke, Laura Holmes, Meredith Kestel, Kade Lindback, Jorge McDonald, Manuel Murillo, Ali Turnquist, Benjamin Wetherell

Seniors: Cody Anderson, Cory Ballantyne, Kathryn Brechwald, Morgann Droegmiller, Nathan Flaherty, April Hase, Valarie Hernandez, Titus Letzring, Michaela McDonald, Sarah Miller, Michelle Ruby, Lacie Sleezer, Taler Stanton, Jayson Van Haaften

B Honor Roll:

Freshmen: Bailey Duhn, Dominique Flores, Tadum Foust, Shawn Henley, Megan Loutsch, Josh McCormick, Shantara McDonald, Hannah Nelson, Tyler Sanders, Michael Sliefert, Maxwell Williams

Sophomores: Tristan Bainum, Jacob Berg, Jesse Boehmer, Emily DePuma, Kyle Freese, Brianna Gaes, Dylan Heiderscheit, Ashlnn Jarvis, Shelby Miller, Alexis Nepple, Jack Sliefert

Juniors: Spencer Bezoni, Cody Cameron, Jasmine Espinoza, Elizabeth Harden-Segura, Dylan Hull, Maclyn Lytle, Mitchel McDonald, Ashley Peterson, Trey Sliefert, Brett Stange, Jayden Van Berkum

Seniors: Colton Ballentyne, Fidel De Lao, Hannah Engelke, Kenadee Fellows, Amber Gehrts, Steven Handwork, Keith Logan, Dylan Ohlson, Nicholas Radke, Christa Razo, Stephenie Robbins, Stephanie Stange, Alexander Stephan, Drake Thatcher, Aspen Wiederholt

Related subjects