[Masthead] A Few Clouds ~ 72°F  
High: 76°F ~ Low: 67°F
Thursday, Aug. 28, 2014

Alta-Aurelia Honor Rolls for fourth quarter

Monday, June 18, 2012

Middle school

Sixth grade - Mary Barnes, Emma Buss, Clara Candelario, Grace DePuma, Hope DeRoos, Tyler Gaes, Irasemma Gonzalez, Vanessa Gonzalez, Cory Goodwin, Victoria Held, Jaden Henrichs, Elizabeth Hill, Abigail Hogge, Jacob Hull, Tristan Jansen, Barritt Kolpin, Carson Kruger, Erin Lockin, Grace Meier, Grace Newell, Samantha Paltz, Lily Peterson, Lauren Rohwer, Justine Ryherd, Cooper Siebrecht, Kylie Siebrecht, Alex Snyder, Laney Stanton, Quinn Thompson, Alicia Turnquist, Wyatt Tuttle, Abigail Wells

Seventh grade - Emily Beukelman, Cassidy Boom, Emiline Carr, Natalia Carr, Haven Chase, Cole Drenth, Lauren Falck, Spenser Fast, TJ Handwork, Nathaniel Harmes, Daniel Held, Sidney Hilsabeck, Jason Hinkeldey, Morgan Jacobson, Emma Kaskey, Kraeton Kolpin, Kirk Langner, Camryn Mork, Parker Nelson, Dylan Ockerman, James Owens, Cynthia Placido, Ryan Radke, Alex Sangwin, Skylar Solko, Jayd Soule, Johnathon Tuttle, Jared Weiland, Jordan Wendel, Hanna Westphal, Abbie Wilson

Eighth grade - Jacee Ahnemann, Abigail Anderson, Micah Barnes, Bailey Duhn, Madison Duhn, Dominique Flores, Jack Glienke, Robin Guthridge, Madison Hach, Reghan Harms, Britney Hase, Abigail Hill, Isabel Hinkeldey, Jacob Husman, Tiernan Kolpin, Joseph Kueny, Shantara McDonald, Luisa Mendoza, Ryan Meyer, Hannah Nelson, Lexie Patton, Hugo Perez, Danielle Peterson, Katherine Post, Peyton Price, Bryce Radke, Tyler Robbins, Jessica Rodriguez, Alex Speers, Tatum Twiss, Katelyn Van Berkum, Max Williams

High school

Straight A:

Freshmen: Kirk Carlson, Alex Larson, Erica Lockin, Zachary Lukkes, Mark Schmidt, Zachary Sliefert, Grace Weiland

Sophomores: Kaitlin Brake, Chayce Glienke, Cristena Heschke, Laura Holmes, Molly McDaniel, Paige Sivinski, Ali Turnquist

Juniors: Morgann Droegmiller, Tyler Larson, Alejandra Mendoza, Joseph Napierala, Ange Rehnstrom, Katie Turnquist

Seniors: Kelsey Brake, Jill Buckendahl, Jeffrey Carlson, Jaden Holton, Evan Laursen, Neil Marshall, Kelsey McGowan, Madison Meier, Benjamin Sand, David Schmidt, Alyssa Turnquist, Kerstin Tuttle

A Honor Roll:

Freshmen: Chloey Arispe, Tristan Bainum, Tiffany Bonnesen, Kirk Carlson, Trenton Delp, Katelynn DeRoos, Ross Friedrich, Riley Fritz, Brandon Glienke, Connor Napierala, Trevor Sangwin, Jenna Snyder, Matthew Swanson, Michael Swanson, Samuel Williams

Sophomores: Mariah Allen, Rachael Arnts, Joshua Baxter, Elizabeth Carlson, Olivia Heschke, Maranda Johnson, Meredith Kestel, Kade Lindback, Jorge McDonald, Manuel Murillo, Ashley Peterson, Tayler Rohwer, Mikayla Tuttle, Jayden Van Berkum

Juniors: Cory Ballantyne, Michelle Chavez, Hannah Engleke, Nathan Flaherty, April Hase, Valarie Hernandez, Titus Letzring, Michaela McDonald, Sarah Miller, Stephenie Robbins, Laci Sleezer, Kelsi Snyder, Stephanie Stange, Jayson Van Haaften, Gracie Winterhof

Seniors: Jacob Baxter, Jayna Brechwald, Katherine Carlson, Charles Coll, James Curbow, Austin Delp, Sarah Freese, April Goslinga, Deborah Gregg, Dylan Harms, Jalen Henningsen, Kira Mongan, Ross Parcel, Nathaniel Ploeger, Kayla Sawyer, Jared Schmitz, Jordan Schmitz, Jessica Schulz, Taylor Stevicks, Alexis Tuttle, Allyson Zarr

B Honor Roll:

Freshmen: Jacob Berg, Sean Berg, Jason Flaherty, Mitchell Fritz, Dylan Heiderscheit, Kale Nelson, Jeremiah Ruby

Sophomores: Spencer Bezoni, Cody Cameron, Trevor Cuthbertson, Elizabeth Harden-Segura, Dylan Hull, Maclyn Lytle, Mitchel McDonald, Benjamin Wetherell

Juniors: Cody Anderson, Colton Ballentyne, Kathryn Brechwald, Joseph Coll, Fidel De Lao, Regina Dreyer, Erin Freese, Mackenzie Gaes, Amber Gehrts, Steven Handwork, Courtney Langner, Brooke Launderville, Keith Logan, Maribel Maldonado, Jeremy Peterson, Michelle Ruby, Taler Stanton, Samantha Styler

Seniors: Lindsay Hall, Alexis Hernandez, Hannah Herron, Marcus Hinkeldey, Rachel Husman, A.J. Lange, Alexandrea Stanton, Rebecca Struthers


Related subjects